Túto značku vyskúšam!

Súčasná móda dokáže dokonale skombinovať aj nekombinovateľné. Milovníci módnych trendov si dnes aj pri aktívnom pohybe môžu vychutnať dobrý pocit zo športu v štýlových outfitoch, ktoré sú vylepšené rôznymi pôsobivými prvkami a dekoráciami.

Kto pri športe dodržiava pravidlá správneho športovania, získa nielen dobrú fyzickú kondíciu, ale aj psychickú pohodu, keďže pohyb odbúrava napätie a stres tým najlepším spôsobom. No mnohým športovcom záleží nielen na funkčnosti, ale aj módnosti športového oblečenia. Prečo nie? Veď móda ľudstvo sprevádza naprieč dejinami takmer vo všetkých jeho životných oblastiach a šport nie je žiadnou výnimkou.

Letná športová móda

Niekto preferuje zdržanlivú módu, iný extravaganciu, ďalší značkové odevy so známymi logami. Móda je fenomén, ktorý výrazným spôsobom prenikol aj do ženského a mužského sveta športu. Tak prečo si krásne športové odevy nedopriať v lete aj v zime? Ak sa v teplejších častiach roka radi bicyklujete a vašou vášňou sú nielen horské bicykle trek, ale aj športová móda, iste vo vašom šatníku nechýba kvalitné oblečenie, ktoré podporuje vaše športové výkony. Veď značkové cyklistické dresy sú vyrobené z módnych priliehavých materiálov, ktoré vynikajúco tvarujú postavu. Väčšina je slušivých strihov, z akostných priedušných tkanín. No dnes sú v kurze nielen cyklistické dresy, ale aj tričká a rôzne športové teplákové súpravy. Čo sa trendov týka, dámy si pri bicyklovaní pochvaľujú aj špeciálne športové legíny v rozmanitých dĺžkach a muži under armour kraťasy pánske. Na súčasnom trhu sa nachádza široká paleta letného športového oblečenia, všakovakých farieb a vzorov, z ktorej si poľahky vyberie aj ten najnáročnejší športovec.

Zimná športová móda

Kto sa rád v chladnom období roka venuje lyžovaniu, tomu v šatníku nemôže chýbať ani značkové zimné oblečenie. Kvalitné lyžiarske bundy a otepľovačky sú základom zimnej športovej módy. Majú disponovať jedinečnou tepelnou pohodou, byť oderu vzdorné, vode a vetru odolné. Na vrchných zimných športových odevoch je aktuálne IN podšívanie, na bundách výrazný golier, odnímateľná kapucňa, suché zipsy, ozdobné cvočky a viacero väčších či menších vonkajších aj vnútorných vreciek. Aktuálny módny športový štýl charakterizujú ploché švy, elastické lemy a vytvarované rukávy. V trende sú aj anatomické konštrukcie v bundách, ktoré vyšportovanej postave dodajú ten správny šmrnc. Značkové zimné športové čiapky majú obvykle minimalistický dizajn, sú zaoblené pre lepšie tesnenie okolo hlavy a disponujú kvalitným zateplením. Sú vhodné aj do mínusových teplôt podobne, ako značkové zimné športové rukavice. Vyššia cena a logo obvykle zabezpečí aj vyššiu úroveň odevov, no kúpu akýchkoľvek módnych športových odevov a doplnkov je dobré realizovať len u overených predajcov.

Autor článku: Ing. J. Kertesz