Mama – pohovor na pozíciu „Riaditeľ operatívy“

Poznáte nasledujúce video o pracovnom pohovore zo sociálnych sietí? Myslím, že potom si ho s radosťou pozriete znova. Ak ho nepoznáte nepoznáte nižšie stručne popíšem obsah, nakoľko je v angličtine.

Zaneprázdnený personalista postupne vymenúva požiadavky náročnej pozície:

  • Nie je to obyčajná pozícia, je to možno tá najdôležitejšia pozícia, jej názov je „Riaditeľ operatívy“.
  • Prvá požiadavka je mobilita – pozícia vyžaduje hodne úkonov vykonávaných v stoji, v pohybe, v podstate celú pracovnú dobu. (Uchádzači reagujú: „To je náročné.“, „Koľko hodín trvá pracovný deň?“… Personalista: „24 hodín/7 dní v týždni.“ Uchádzači reagujú: „Určite je čas na nejakú prestávku, na obed, na spánok?“ „Je to vôbec legálne?“ Odpoveď: „Nie, žiadne prestávky nie sú povolené. Obedovať môžete iba vtedy, keď obeduje kolega.“)
  • Táto pozícia vyžaduje výborné vyjednávacie schopnosti.
  • Hľadáme osobu, ktorá má praktické skúsenosti z viacero oblastí: medicíny, financií a kulinárstva.
  • Je očakávaná 100% pozornosť voči kolegovi.
  • Niekedy je potrebné na žiadosť člena tímu vstávať aj v noci.
  • Očakáva sa, že zvládate prácu v chaose.
  • Nie sú žiadne dovolenky ani sviatky. Dokonca počas sviatkov je zvýšené množstvo práce. (Uchádzači sa už len rozpačito usmievajú, uhýbajú očami, najodvážnejšia uchádzačka poznamená: „Veď to je takmer kruté! Veď to je až choré.“ „365 dní v roku? Je to nehumánne.“ „Je to šialené!“
  • Hlboké pocity, ktoré získate zo starostlivosti o kolegu sú nemerateľné.
  • Platové podmienky: Jedná sa o prácu zdarma. Neplatíme absolútne nič. (Uchádzači reagujú: „Prosím?“ „Nie, to nie je možné, nikto by to nerobil zdarma!“ Personalista: „Ale áno, na svete je dokonca mnoho ľudí, bilióny ľudí, ktorí to robia.“ Uchádzač: „Naozaj? Kto?“ Personalista: „Mamy!“)

Reakcie účastníkov pohovoru si môžete pozrieť v závere videa. Video sa stalo pred piatimi rokmi virálne, jeho posolstvo je platné stále, nestarne. Autorom videa je štúdio, ktoré robí personalizované pozdravy a myslím, že toto im 100% vyšlo, brnkli na citlivú strunku každému, kto svoju mamu ľúbi, kto si užíval a užíva jej nekonečnú obetavosť. Pripomenuli nám tisíc neviditeľných vecí, ktoré mamy robia. 7 dní v týždni, 365 dní v roku. Mali ste na konci slzičku v oku?

Deň matiek je tento rok 12. mája – dajte maminke vedieť, čo pre vás tisíc neviditeľných maličkostí znamená

Potešte svoju manželku, maminku vašich detí! Potešte svoju maminku! Mamy sú nenahraditeľné pre deti každého veku. V Inspio nadizajnovali pre túto príležitosť špeciálne tabuľky ku dňu matiek – osobný darček, uznanie a poďakovanie za to, čo robí pre deti a rodinu, za to kým je a aká je.

darček pre mamu, darček pre maminku, darček pre maminu, darčeky pre mamičku, darček pre ženu

Vyberte si na webe INSPIO tabuľky ku dňu matiek alebo tabuľky ku dňu žien rôznych dizajnov»