Inšpirácie na zariadenie detskej izby

Milé mamy, chcete, aby už vaše bábätko spinkalo samostatne, už nie v postieľke v spálni s vami – rodičmi? Alebo sa z vášho batoľaťa stal mávnutím prútika predškolák, absolvovali ste nedávno zápis do školy a treba trochu reorganizovať izbičku, doplniť písací stôl, stoličku…?

Rady premiestňujete, dekorujete, vylepšujete, organizujete priestor?  Ak nemáte chlapa hundroša, ale chlapa so šikovnými ručičkami, tak vám prerábka pôjde dva razy ľahšie a rýchlejšie. Ak máte hundroša, ktorého dokopať k vymaľovaniu izbičky a fyzickému posúvaniu nábytkov podľa vašich plánikov je tak trochu problém, poradím vám: Pustite sa do prerábok po troške samé. Mužom to nedá, nenechajú to na vás, pridajú sa 🙂

Chcem vám ukázať pár drobných dekorácií, ktoré dodajú detskej izbičke neskutočné čaro. Stačí, ak presvedčíte manžela, aby vám pripravil jednofarebné steny… dieťaťu sa v izbe viac ako určite bude páčiť!

Zrkadlá

Zrkadlové nálepky sú jednoduché kúsky, napriek tomu izbička s nimi získa luxusný nádych. Odrazy v zrkadlách znásobia doplnky v miestnosti, dĺžku ostatného nábytku. Optická hra vám umožní zväčšenie malého priestoru. Pri vhodnom umiestnení v dosahu denného svetla alebo v dosahu svietidiel docielite presvetlenie miestnosti.

Zrkadlá do detskej izbičky nájdete na stránke INSPIO tu »

Obrázky alebo tabuľky na stenu do detskej izbičky

Ak nechcete nič na steny v izbičke lepiť, môžete obrázky poukladať voľne na nábytok. Alebo použiť plastové háčiky na vešanie obrázkov s trojicou klinčekov, ktoré netreba navŕtavať. Ľahké obrázky alebo tabuľky unesú aj takéto háčiky a dajú sa zatĺcť aj do panelov.

Mnoho inšpirácií na tabuľky z ľahkého materiálu, napríklad medzi maminami veľmi obľúbené tabuľky s údajmi o narodení dieťaťa, alebo obrázky so zvieratkami, sety obrázkov nájdete v INSPIO:

Obrázky a tabuľky do detskej izbičky nájdete na stránke INSPIO tu »

Kolekcie nálepiek na stenu do detskej izbičky

S dcérou sme nedávno pozerali relíciu na TV JOJ Nové bývanie – Dizajn, kde sa dve dievčatká zúčastňovali na prerábke svojej izbičky, maľovali na stenu zlaté bodky. Odvtedy to dcérke nedalo, žobronila, že aj ona chce zlaté bodky. Aby náš ocko nefrfľal, kúpila som si bielu farbu a sama nalíčila po dva nátery na jednej a pol stene v izbičke, namiesto maľovaných bodiek sme použili nálepky. To vám bolo radosti! Bodky síce nie sú úplne v rovnakých vzdialenostiach, lepili sme ich s dcérou približne podľa kartónového štvorca. Ale je to vlastné dielo, s ktorým je dieťa veľmi spokojné.

nálepky na stenu bodky zlate, samolepky na stenu bodky zlate

Poradím vám neskutočne krásne kolekcie nálepiek so zvieratkami a bodkami, metrom na značenie výšky dieťaťa a všetkým, čo do detskej môžete potrebovať… naviac je možné pri objenávaní doplniť meno dieťaťa:

 

Kolekcie nálepiek na steny do detskej izbičky nájdete na stránke INSPIO tu »

Detské mapy so zvieratkami

Ak je vám blízke montessori, určite ste už s detičkami triedili zvieratká podľa kontinentov, kde žijú. Je to jedna z obľúbených aktivít predškolákov. Keďže deti vnímajú všetkými kanálmi, mohla by ich potešiť aj mapa na stene, kde si môžete zvieratká a kontinenty ukazovať. Takéto mapy v dvoch farbách – bielej a belasej a dvoch veľkostiach nájdete na stránke INSPIO:

Detské mapy na steny do detskej izbičky nájdete na stránke INSPIO tu »

V INSPIO určite nájdete mnoho krásnych dekorácií na stenu, ktoré nevyžadujú veľa – naozaj len vymaľovať steny a izbička s nimi získa celkom iný charakter. Smelo do prerábania!