Vianočné dekorácie a adventné vence Lovehandmade

Milujete predvianočné chystanie? Naplánovala som pár článkoch o vianočných tvorilkách. Tvoria jedinečné vecičky, ktoré spravia vo vašich príbytkoch to pravé vianočné čaro. Možno v článkoch nájdete inšpiráciu aj vy pre váš domov.  Dnes nám o sebe porozpráva Mirka Kúdelová, ktorá sa tvoreniu dekorácií venuje  pod značkou Lovehandmade. Počas materskej dovolenky – popri deťoch,  staraní sa o rodinku a domácnosť – začne veľa z nás mamičiek vytvárať úžasné výrobky. Sen prerastie v hobby a niekedy sa pošťastí, že handmade žienky nájdu v ručnej práci aj svoju novú profesiu. Tak ako Mirka. Článok bol publikovaný aj na webe Adventný kalendár.

 

Povedzte nám viac o svojich vianočných venčekoch. Čo je pre vás najväčšou inšpiráciou?

Nápady a inšpirácie vyslovene nehľadám, ale veľmi rada si popozerám raz začas Pinterest. Hlavne tam človek natrafí na farebné kombinácie, ktoré sú trendy a letia v danom období. Inak veľa mojich nápadov mi príde na rozum, keď si listujem tovar v eshopoch mojich dodávateľov. A ešte viac ma začne múza kopať, keď mi tovar príde domov… Juj to je vždy toľko radosti!

Čo sa týka samotného aranžovania – som to všetko ja, od výberu materiálu, nákupu, hľadania dodávateľov, samotného aranžovania, fotenia hotových dekorácií, úprava fotiek… Človek, ktorý sa tomu nevenuje ani netuší koľko je za jedným čo i len malým výrobkom hodín práce.

Veľmi rada aranžujem, keď zhmotňujem svoje nápady a predstavy. Pretože idem podľa seba a netŕpnem, či zákazník, pre ktorého dekorácia má byť, bude spokojný. Paradoxne je však väčšina mojej tvorby zákazková – t.j., že ma kontaktuje zákazník a povie mi svoju predstavu a ja sa ju snažím zhmotniť.

vianočný veniec, adventný veniec, vianočná dekorácia, handmade vianočná dekorácie, ružový vianočný veniec, ružové vianočné dekorácie

Páči sa vám roztomilý ružový vianočný veniec s anjelikom od Lovehandmade?
Oslovte tvorilku Mirku, urobí podobný aj pre vás »

Čomu sa venujete najradšej vy a ktoré výrobky najviac vyhľadávajú vaši zákazníci?

Najobľúbenejším obdobím sú pre mňa Vianoce.. vianočné tvorenie si užívam najviac ako sa dá a tie nápady, ktoré mám v hlave, niekedy ani nestihnem všetky zhmotniť, lebo mám zrazu toľko zákaziek, že nerobím nič iné len tvorím na želanie.

Aké máte skúsenosti so zákazníkmi? Dokážu oceniť ručnú prácu? Zjednávajú ceny?

Pri všetkej úrpimnosti sa mi ešte našťastie nestalo, že by nebol zákazník s mojím výtvorom nespokojný. Samozrejme, vždy je možné niečo malé zmeniť, upraviť a vždy rada vyhoviem, keď to je v mojich silách. V prvomrade musí byť spokojný môj zákazník. Ešte som sa nestretla so zjednávaním, skôr si sem-tam niekto skúsi vypýtať zľavu.  Zľavy majú u mňa len moji verní zákazníci, t.j. takí čo už si u mňa zakúpili 3 a viac dekorácií a vracajú sa ku mne viackrát ročne. Mám ich niekoľko som za nich vďačná, lebo vo svete dekorácií je konkurencia silná a ja si vážim každého zákazníka, ktorý sa rozhodne práve pre tie moje.

vianočný veniec, adventný veniec, vianočná dekorácia, handmade vianočná dekorácie, červený vianočný veniec, červené vianočné dekorácie

Páči sa vám červený vianočný veniec so snehuliačikom od Lovehandmade?
Oslovte tvorilku Mirku, urobí podobný aj pre vás »

Ako dlho sa venujete výrobe dekorácií?

Už cca 4 roky sa venujem výrobe dekorácií, ktoré skrášľujú predovšetkým príbytky mojich zákaznikov. Naplno som sa tejto profesii začala venovať počas materskej dovolenky, predtým len ako hobby popri práci v jednej zahraničnej IT spoločnosti. Svet IT som mala vždy rada, ale kreatívna práca bola môjmu srdcu vždy bližšia a tak mi tehotenstvo padlo ako dar z nebies, kedy som túto svoju záľubu mohla rozbehnúť naplno.

Ako sa to dá popri deťoch stíhať? Kedy tvoríte?

Momentálne má moja dcéra takmer 2 roky a ja sa výrobe venujem vždy, keď spí. Nakoľko mám dielňu u nás doma v záhrade, viem sa dekorovaniu v prípade nutnosti venovať aj, keď je dcéra hore, nakoľko je relatívne sebestačná a niekedy jej k hraniu úplne postačí náš pes Aris.

vianočný veniec, adventný veniec, vianočná dekorácia, handmade vianočná dekorácie, prírodný vianočný veniec, prírodné vianočné dekorácie

Páči sa vám prírodný adventný veniec od Lovehandmade?
Oslovte tvorilku Mirku, urobí podobný aj pre vás »

Podporuje vás aj vaše okolie?

Veľkou oporou a pomocou mi je manžel, ktorý pracuje z domu, takže vie byť s dcérou, keď sa jej naozaj nemôžem venovať. Okrem iného je vždy ochotný ísť na poštu poslať všetky hotové zákazky 🙂 Okrem manžela mi v mojej práci pomáha sestra (tej som prenechala veľkú časť administratívy) a naša mamina. My sme taká podnikateľská rodina, takže si navzájom pomáhame vo všetkom.

vianočný veniec, adventný veniec, vianočná dekorácia, handmade vianočná dekorácie, tyrkysový vianočný veniec, tyrkysové vianočné dekorácie

Páči sa vám tyrkysový vianočný veniec od Lovehandmade?
Oslovte tvorilku Mirku, urobí podobný aj pre vás »

Ako vás záujemcovia o vianočné alebo adventné vence nájdu? Ako dlho potrvá dodanie vianočných dekorácií od objednávky?

Záujemcovia ma nájdu na mojom facebooku Lovehandmade, alebo na sashe ako HolidayDecor. Na správy sa snažím reagovať hneď ako ich nájdem. Ako som už spomenula, vo vianočnom období bývam zakázkami vyťažená, na druhej strane ma však vianočné dekorácie nesmierne bavia. Vo vianočnom období trvá dodanie priemerne 10-14 dní. Okrem samotnej výroby musím totiž aj s každým komunikovať, fotiť hotové dekorácie, doobjednávať tovar, v prípade, že sa nejaký minie… Snažím sa vždy robiť aj nejaké novinky ihneď k odberu. Keď tvorím na zákazku, niekedy tvorím jednu a tú istú vec dokola – pretože sa tak zapáčila na obrázku aj ostatným.  Moja kreatívna myseľ vtedy potrebuje reset, žiada sa mi vyrobiť aj niečo iné, čo ma práve prenasleduje v hlave.

Ďakujeme za rozhovor!

Necháme Mirku pracovať, aby tých venčekov stihla pre svojich vianočných zákazníkov nadekorovať čo najviac. Ak sa vám jej práca páči a hľadáte práve niečo také na váš vianočný stôl alebo vchodové dvere, určite navštívte jej Facebook alebo ostatné predajné miesta! Linky nájdete pod obrázkami alebo v poslednom odstavčeku rozhovoru. Nájdete tam nekonečné množstvo krásnych zimných snov a čo je hlavné nekonečné množstvo spokojných zákazníkov!