Darček pre rozhodného muža

Máte doma rozhodného muža? Jeho charakteristika:

Má rád technické novinky, napäto čaká na novinky od Applu, má prečítaných tisíce diskusných fór, v ktorých geekovia porovnávajú vlastnosti všelijakých týchto technických udělátok. Oceňuje kvalitu, jednoduchosť, prehľadnosť. Zápalisto rozpráva o ultra tenkom novom MacBooku, GoPro kamere, drone, ktorý by ho sledoval pri chôdzi…  Darčeky pre neho by boli z kategórie drahších, ak na to máte, zdalo by sa ľahké zájsť do obchodu a kúpiť niečo, čo spomínal. ALE: Nikdy mu darček z tejto kategórie nevyberajte vy!
apple hodinky gopro

Alebo je bežec, čo miluje hory – followuje blogy ultra runnerov Kiliana Jorneta alebo Timothy Olsona a podobných, prečítal tisíce diskusných fór o bežeckom oblečení a obuvi, vlastní n tričiek, šortiek, barefootových tenisiek na rôzne bežecké povrchy viac ako vy lodičiek, kompresných podkolienok, ľadviniek… Má vysnívané hodinky na behanie so všakovakými funkciami, zdalo by sa teda ľahké a samozrejmé, že mu ich kúpite alebo  niečo z merina a jeho to poteší. ALE: Nikdy mu darček z tejto kategórie nevyberajte vy!
kompresne podkolienky 72384_1.jpg

Alebo jeho koníčkom je jeho auto, astronómia, gastronómia, bicyklovanie – z jeho rozprávania sa vám zdá, že viete, po čom túži. ALE: Nikdy mu darček z tejto kategórie nevyberajte vy!

Naoko sú to rôzne typy, no jedno majú spoločné – svoje darčeky si najradšej vyberajú sami.  Ide predsa aj o proces hľadania a porovnávania, ROZHODOVANIA… aby potom s kamošmi o tom debatovali. Ak totiž mesiac pred Vianocami ospevuje nejakú vecičku, prečíta si do Vianoc o nej ďalších n diskusií, kde boli možno niektoré reakcie negatívne a už o danú vecičku stráca záujem. Vám to samozrejme nepovie, lebo tomu nerozumiete 🙂

Najlepšie je priamo sa spýtať, čo si dotyčný želá – on už sa predsa rozhodol, len ešte chvíľu váha, lebo vecička, čo si vysníval, je z kategórie drahších. Bude šťastný, že mu sčasti prispejete alebo ak máte dosť peniažkov vecičku kúpite. Niekedy postačí, že si ju kúpi sám, a vy mu ju schováte, nedovolíte sa s ňou do Vianoc hrať, pekne zabalíte a dáte pod stromček. No uznajte – my ženy máme rady prekvapenia a nepochopíme takýto prístup!

Ak vám to teda nedá, k dohodnutej praktickej vecičke môžete pripraviť malé vtipné rekvapenie – hoc aj z kategórie ručne robených, lacných. Tipy pre vás:

Máte milovníka technických hračiek? Vypozorovali ste, že sú to jeho miláčkovia, o ktorých sa stará, nedajbože mu spadne mobil na zem, skoro plačlivo ho pofúka a pohladká mu udreté miesto? 🙂 Kúpte mu prostriedok na čistenie displaya alebo špeciálnu handričku na čistenie displaya – napríklad nanoutierku . Je bežec? Darujte mu ponožky z nanosilver vlákna – naozaj fungujú tak, že ani spotené nohy necítiť, je autíčkar? Darujte mu tekuté stierače. Ak by ste si zvolili niečo z kategórie nanotechnológií, vyrobte mu i spoly vtipný, spoly vážny návod na použitie. Pridať návod je dôležité! Vy mu tým totiž darujete ďalšiu obrovskú a nepreskúmanú oblasť záujmu a testovania. Nanotechnológie ešte nie sú natoľko rošírené a používané, preskúmané a odporúčané. Kým darček od vás použije, bude študovať a študovať a študovať a v konečnom dôsledku sa poteší.
nanoutierka

Máte bežca? V žiadnom prípade mu nekupujte bežecké vecičky – skôr poskytnite miesto, kde si ich uloží – športový botník, skrinka. Lacný darček z kategórie ručne robených – kúpte mu čistítka topánok a kefy na topánky alebo obuvák a zo žartu na ne nalpte logo jeho obľúbenej značky.  Logo vytlačte z internetu, stačí si ho vygoogliť, značky vypozorujete z jeho vecičiek. Muži totiž väčšinou na čistenie zablatených tenisiek nemyslia. Pridanie značky je ten moment pobavenia a podpory, ktorý ho zahreje pri srdiečku. Dáte mu najavo, že je to síce obyčajná vec, že by mohla byť tej vysnenej značky, ale i obyčajná vec slúži rovnako dobre a je potrebná. Alebo vypátrajte špeciálne prostriedky na pranie – funkčné veci by sa nemali prať v prášku a aviváži, vlákna potom strácajú svoje vlastnosti. Znovu ich môžete ozvláštniť vlastnoručne vyrobeným obalom s jeho obľúbeným logom… Poteší sa, že ho chápete a dá vám tie prepotené veci oprať s väčšou dôverou.  V organizovaní, praní a upratovaní sme lepšie my ženy.

Ten môj napríklad stále sleduje počasie a je chorý z predpovede už týždeň dopredu (hlavne ak v lete hlásia 38 stupňov), takže tento rok okrem ním vybraného a odobreného pribudne meteostanica na meranie vnútornej izbovej aj vonkajšej teploty. Myslím, že veľmi dobre pochopí prečo ju dostal a zasmejeme sa na tom, zároveň je to vecička, ktorú až tak veľmi nepotrebuje, ale som presvedčená, že bude využívať. Hľadajte maličkosti, doplnky, čo by ho nenapadli, ale zasmeje sa na nich.
digitalna-stolna-meteostanica-lowel-digital-jd9504-big