Darček pre bežca

Máte doma bežca a vy sa behaniu nevenujete a neviete úplne presne, po čom túži?

Jeho charakteristika:  Alebo je bežec, čo miluje hory – followuje blogy ultra runnerov Kiliana Jorneta alebo Timothy Olsona a podobných, prečítal tisíce diskusných fór o bežeckom oblečení a obuvi, vlastní n tričiek, šortiek, barefootových tenisiek na rôzne bežecké povrchy viac ako vy lodičiek, kompresných podkolienok, ľadviniek… Má vysnívané hodinky na behanie so všakovakými funkciami, zdalo by sa teda ľahké a samozrejmé, že mu ich kúpite alebo  niečo z merina a jeho to poteší.

ALE: Nikdy mu darček z tejto kategórie nevyberajte vy!  

Kúpite neónové podkolienky:
kompresne podkolienky

Môžbyť jeho sklamaná tvár:

72384_1.jpg

 

U neho predsa ide aj o proces hľadania a porovnávania, ROZHODOVANIA… aby potom s kamošmi o tom debatovali. Ak totiž mesiac pred Vianocami ospevuje nejakú vecičku, prečíta si do Vianoc o nej ďalších n diskusií, kde boli možno niektoré reakcie negatívne a už o danú vecičku stráca záujem. Vám to samozrejme nepovie, lebo tomu nerozumiete 🙂

Najlepšie je priamo sa spýtať, čo si dotyčný želá – on už sa predsa rozhodol, len ešte chvíľu váha, lebo vecička, čo si vysníval, je z kategórie drahších. Bude šťastný, že mu sčasti prispejete alebo ak máte dosť peniažkov vecičku kúpite. Niekedy postačí, že si ju kúpi sám, a vy mu ju schováte, nedovolíte sa s ňou do Vianoc hrať, pekne zabalíte a dáte pod stromček. Alebo vyberte  bežecké vecičky, ale dajte mu ich pred kúpou odobriť. No uznajte – my ženy máme rady prekvapenia a nepochopíme takýto prístup!

Ak vám to teda nedá, k dohodnutej praktickej vecičke môžete pripraviť malé vtipné rekvapenie – hoc aj z kategórie ručne robených, lacných. Tipy pre vás:

  1. Poskytnite miesto, kde si bežecké veci uloží – športový botník, skrinka.
  2. Lacný darček z kategórie ručne robených – kúpte mu čistítka topánok a kefy na topánky alebo obuvák a zo žartu na ne nalpte logo jeho obľúbenej značky.  Logo vytlačte z internetu, stačí si ho vygoogliť, značky vypozorujete z jeho vecičiek. Muži totiž väčšinou na čistenie zablatených tenisiek nemyslia. Pridanie značky je ten moment pobavenia a podpory, ktorý ho zahreje pri srdiečku. Dáte mu najavo, že je to síce obyčajná vec, že by mohla byť tej vysnenej značky, ale i obyčajná vec slúži rovnako dobre a je potrebná.
  3. Alebo vypátrajte špeciálne prostriedky na pranie – funkčné veci by sa nemali prať v prášku a aviváži, vlákna potom strácajú svoje vlastnosti. Znovu ich môžete ozvláštniť vlastnoručne vyrobeným obalom s jeho obľúbeným logom… Poteší sa, že ho chápete a dá vám tie prepotené veci oprať s väčšou dôverou.  V organizovaní, praní a upratovaní sme lepšie my ženy.