Vaše dievčatko chce rozkošný nábytok do domčeka pre bábiky

Skôr či neskôr deti začnú mámiť zbierk: očaria ich a začnú zbierať Little Pet Shop zvieratká alebo Sylvanian Faminy zvieratká. Hlavne dievčatká sa radi hrávajú s domčekmi pre bábiky, s nábytočkom. Zahrajú mamu, ocka, všetko, čo sa cez deň udialo v škôlke či škole.

Littlest Pet Shop  sú plastové figúrky s otočnými hlavami, Sylvanian Family sú zase figúrky z plastu, ktorý je potiahnutý jemným zamatom. Šatôčky, čo majú oblečené sú vyzliekateľné.  Nájdete rodinky  zajkov, myšiek, mačičiek, psíkov, veveričiek.

sylvanian-family-rodinka-zajacova

 

sylvanian-family-vevericky

Často sa do výroby domčeka pre bábiky pustí mama s dcérkou, menší domček z krabice alebo papierového kufríka alebo väčší z regálikov.  Na youtube je  veľa návodov na výrobu nábytkov, tak ak máte k tvoreniu vzťah, pustite sa do toho. My sme domček urobili z regálov, použili sme samolepiace tapety, na nábytky kartón, všelijaké vrchnáčiky, zápalkové škatuľky, koláčiky dcérka urobila z fima, veľkým pomocníkom je tavná pištoľ a tyčinkové lepidlo.

01 02

Ak ešte vo vás je to malé dievčatko, čo sa takto hrávalo, tak viete, že niektoré vecičky nech sa snažíte akokoľvek, vyrobiť sa nedajú, túžite mať “ozajstné” – ako u nás, dcérka túžila mať ozajstný malý záchodík a vaňu, ozajstnú chladničku… a tak som našla Sylvanian a ich nábytočky, ktorými doplníme tie nami vyrobené.