Luxusné pero Mont Blanc – darček k promócii alebo okrúhlemu životnému jubileu

Keď niekto povie Kristián – predstavíte si elegána Oldřicha Nového a  Adinu Mandlovú s plachými očami? Máte radi filmy pre pamätníkov? Obľubuje váš partner, partnerka vintage štýle, chodievate spolu na retro párty so swingovou hudbou? Nielen šaty a účesy, hudba vás navrátia do starých čias.

Zdvorilý a čestný gemtleman a jemná, dobre vychovaná dáma prejavujú ušľachtilé povahové vlastnosti každý deň, nielen vo sviatok. K gentlemanom z filmov pre pamätníkov patria gentlemanské dohody, podpísané atrametovým perom, podpisy na zmluve osušené plstenou sušičkou…

susicka na atrament

Príbehy pier z môjho okolia:

  1. Ako prváčka som škiabala ako kocúr, často sa mi stalo, že špička atramentového pera sa rozišla v strede, pretože som prisilnosilno pritláčala pero na papier. Pero zostalo vyštrbené, niekedy sa na jeho špičke nakopili chĺpky papiera a linky boli dvakrát hrubšie ako mali byť.  Môj otec, ročník narodenia 1939, mi vtedy rozpával o atramentovom pere Mont Blanc so zlatou špičkou, vraj sa s ním píše ľahúčko. Odvtedy vo mne zostal pocit, že s Mont Blanc perom by som určite písala najkrajšie z triedy.
  2. Davnejšie na dovolenke v Egypte sme boli vo výrobni parfumov a samozrejme sa pracovníci stadiaľ snažili po výklade ako sa vône získavajú a namiešavajú predať nám návštevníkom takmer parfémového koňa. Keď z pôvodného plánu kúpiť dva malé flakóniky, jeden pre mňa, jeden pre manžela narástol “výhodný balíček” na deväť  veľkých a ruka už bola takmer v rukáve – obchod zastavila moja nevinná otázka, komu toľko výhodne kúpených parfémov vlastne dáme. Oheň v očiach predavača šľahol smerom ku mne a vyhasol, predal nám naše dva malé flakóny. Ale prehru neprijal – spýtal sa, či si môže nechať pero, ktorým som v tej chvíli niečo písala. Bolo to guľôčkové pero Faber Castell, nezdalo sa mi ničím výnimočné. Prikývla som, čo bola osudová chyba, bolo to pero môjho muža. Dovtedy som netušila aké obľúbené. Sem tam mi to zo žartu vyčítavo pripomenie.
  3. Spomínate si na českého prezidenta Václava Klausa, ako pri návšteve Chile ukradol protokolárne pero?


Chcem tým povedať – existuje typ mužov, čo má rád kvalitné značky pier. Luxusné perá sú vhodným darčekom pri okrúhlych výročiach alebo napríklad pri slávnostnej promócii, pretože je to trochu vyššia investícia.