Lerni Magic Draw a Lerni LogiDots – 2 tabuľky, ktoré zabavia deti pri cestovaní!

Hľadáte darček pre predškoláčku, predškoláka? Najlepšie nejakú hračku do auta, pretože malá oslávenkyňa, oslávenec s vami často cestuje autom, tak aby sa trošku zabavkali a mohli ste sa sústrediť na šoférovanie? V eshope Hravá škôlka ma zaujali dve tabuľky, ktoré túto predstavu napĺňali:

V článku vám obe tabuľky predstavím, zamerala som sa na všetky ich výhody a vychytávky.

Lerni Magic Drawing - tabuľka s LCD displejom, ktorý šetrí zrak

 hracka do auta interaktivna hracka logicka gracka logicke hry pre predskolakov rozvijame rozumove schopnosti rozvijanie logiky predskolakov tabulka na kreslenie pre deti tabulka s perom testovanie skolskej zrelosti darček pre predškoláčku darček pre predškoláka

Ak vaše dieťa rado kreslí, tak tabuľka Lerni Magic Drawing môže nahradiť kopu papiera.

Dieťa si môže tabuľku zobrať kdekoľvek a kresliť takpovediac na kolene, nepotrebuje ďalšie podložky na kreslenie.

Obrázky, písmenká, hra na školu, na pani učiteľku, slovná hra Šibenica... 🙂

Lerni Logidots - precvičenie logiky aj jemnej motoriky

 hracka do auta interaktivna hracka logicka gracka logicke hry pre predskolakov rozvijame rozumove schopnosti rozvijanie logiky predskolakov tabulka na kreslenie pre deti tabulka s perom testovanie skolskej zrelosti darček pre predškoláčku darček pre predškoláka

Tabuľka Lerni Logidots umožňuje vkladanie kariet s rôznymi logickými úlohami.

Pomocou magnetického pera dieťa vyznačuje správne odpovede na kartách umiestnením magnetky správnej farby do príslušnej jamky.

Okrem logiky je teda zapojená aj jemná motorika. Nič sa neroztratí, nič sa nevysype 🙂

Lerni Magic Drawing - nakukli sme na tabuľku zo všetkých možných strán

Tabuľka je vhodná aj pre menšie deti na ich prvé čmáranice, aj pre väčšie deti, môžu si nacvičovať písmenká, hrať sa na školu. Určite poznáte rôzne tabuľky s magnetickým práškom a perom. Táto je podobná, ale aj trošku iná.

 • Tabuľka je na baterku, ktorá je súčasťou balenia.
 • Ak zapnete tabuľku (na rubovej strane), tak je možné obrázok vymazať.
 • Ak je tabuľka vypnutá, obrázok môže dieťa nakresliť, ale nie je možné ho vymazať.
 • Hrot pera je plochý, teda dieťa dokáže dosiahnuť jemnejšie aj hrubšie čiary.
 • Obrázok je ostrejší ako na magnetických tabuľkách.
 • Bez ohľadu na farbu tabuľky, ktorú si vyberiete, farba nakresleného je zelenkavej farby.
 • V tme je obrázok trochu horšie viditeľný, display nie je podsvietený.
 • Uchytenie pera v hornej časti tabuľky vyžaduje trochu cviku - do jemných drážok vsadíte hrot aj druhý koniec pera. Avšak pri dizajnovaní mysleli aj na možnosť uchytiť pero na šnúrku, je na to pripravená dierka na tabuľke aj na konci pera. Škoda, že šnúrka nie je súčasťou balenia.
 • Tabuľka je v krabičke bezpečne zabalená v penovom obale, aby sa pri cestovaní nepoškodila.

 

Tabuľku s radosťou otestoval náš ocko aj 11 ročná dcéra. Obom sa páčila a v prípade dcéry zahnala chvíľky s najväčšou prázdninovou nudou uprostred horúceho dňa, keď sa nedá byť vonku. Maľovania, kreslenia, čítania kníh aj sledovania seriálov bola presýtená, tabuľka bolo niečo nové, zaujímavé, ešte pár dní mi na nej nechávala odkazy v kuchyni, čo si želá na raňajky, večeru, že ju nemám ráno budiť a podobne 🙂

Lerni Magic Drawing - zhrnutie výhod a nevýhod

Tabuľka Lerni Magic Drawing má vydarený dizajn, v dnešnej dobe mobilov a tabletov u malých detí môže zafungovať ako ich náhrada. Netvárme sa, že dokáže byť rovnako zábavná ako mobil či tablet s rozprávkami, pesničkami, hrami a pod. Ale ak dieťaťu do rúk mobil nedáte, ak ho naučíte hrať sa inak, tak s touto tabuľkou nachvíľu získajú dôležitý pocit, že aj ony majú svoje "zariadenie".

Dajú sa vymyslieť rôzne zábavné hry, ktoré nahradia aj tie tabletové. Napríklad my sme sa hrali slovnú hru Šibenica (hádajú sa slová po písmenkách a za každé neuhádnuté písmenko sa stavia kúsok šibenice...). Skúste dieťaťu predkresliť rôzne logické hádanky, bludiská, vybodkované obrázky na spájanie, čosi ako pracovné listy, aby ich potom dokreslilo, dopracovalo... fantázii sa medze nekladú, inšpirujte sa z detských časopisov, knižiek.

+ Je vyrobená zo zdravotne nezávadných materiálov.

+ Je ľahká, ale pevná, má oblé rohy.

+ Vzhľadom trochu pripomína tablet, môžete ňou zasýtiť túžbu menšieho dieťaťa po mobile/tablete.

+ LCD displej šetrný k očiam.

+ Obrázok sa zmaže jednoducho - stlačením tlačítka s košom.

+ Ostré kresby.

+ Výborná hračka do auta aj na doma.

- Vyššia cena.

- Šnúrka na pero nie je súčasťou balenia.

- V tme/prítmí trochu horšie viditeľný obrázok, display nie je podsvietený.

Lerni Logidots - nakukli sme na tabuľku zo všetkých možných strán

Lerni Logidots obsahuje 18 listov s úlohami. Ulohy sú rozdelené do 3 obtiažností, označenie obtiažnosti je 1-3 hviezdičkami. Najviac úloh je druhej obtiažnosti. List sa zasunie zboku do tabuľky a pomocou pera s magnetickým koncom a magnetiek dieťa označí správne odpovede. Úlohy sú väčšinou intuitívne, ale niekedy možno bude dieťa potrebovať vysvetlenie, čo na danom obrázku má označiť. Grafický návod čo v danej úlohe robiť je znázornený na modrom okraji kartičky spolu s obtiažnosťou.

Keď dieťa označí farebnými magnetkami správne odovede, list sa vyberie a dá znovu zboku do tabuľky, ale tentoraz obráteny z rubovej strany. Ak dieťa správne odpovedalo, prekrývajú sa magnety a farebné polia na liste (viď. obrázok nižšie.

 

Lerni Logidots - zhrnutie výhod a nevýhod

Tabuľka Lerni Logidots ma veľmi zaujala, mám rada hračky, čo sú edukačné a majú v sebe viac ako jeden náučný prvok. Tu dieťa nielenže musí potrápiť hlavičku, ale je to aj veľmi dobrý tréning jemnej motoriky. Zasunúť list, vybrať ho, prevrátiť, zasunúť. Priradiť správnu farbu magnetky k správnej odpovedi. Potiahnuť magnetku na miesto pomocou magnetického pera... To sú všetko činnosti, ktoré napomáhajú rozvoju a koordinácii pohybov.

Hračka je z pevného plastového materiálu, vyrdží aj nejaký ten pád na zem. Magnetky sú vo vnútri hračky a nič sa nevysype a neroztratí. Menším deťom by s vkladaním listov s úlohami mali zo začiatku možno pomôcť rodičia, nie sú z tvrdého, či hrubého papiera, ale sú trochu ohybné, netrpezlivé deti by ich mohli násilným vkladaním pokrčiť. Medzera na list je však dostatočne veľká a listy sa vkladajú ľahko.

Prekvapilo ma, že tabuľka nie je úplne magnetická, magnetické je len pero a magnetky. Avšak vyskúšala som, že aj pri šikmom sklone tabuľky (napr. ak by sa dieťa hralo na kolenách v aute, v posteli, sediac na dlážke) magnetky s odpoveďami vydržia v jamkách. Dokonca aj pri ďalšej manipulácii, pri obrátení listu, aby si dieťa mohlo skontrolovať správne odpovede. Tabuľku treba nakloniť cca o 70 a viac stupňov aby as magnetky vysypali naspäť do zásobníka.

Ak má dieťa niektorú odpoveď nesprávne, dajte mu inštrukciu, že "správne" magnetky má pomocou pera vrátiť do zásobníka a v jamkách ponechať tie, čo sa nezhodovali s farebným políčkom. Následne nech znovu otočí list a skúsi porozmýšľať, prečo je odpoveď, ktorú vybralo nesprávna. Môže znovu vybrať inú odpoveď, znovu obrátiť list a preveriť si, či tentoraz vybraná iná odpoveď je správna...

+ Pevný materiál, ktorý odolá i pádu.

+ Magnetky sa neroztratia, sú vo vnútri tabuľky.

+ Až 18 listov s úlohami, 3 obtiažnosti úloh.

+ Logická hra a zároveň tréning jemnej motoriky, priraďovanie farieb.

+ Možnosť samokontroly - z opačnej strany listu sú vyznačené správne odpovede, po vložení do tabuľky dieťa vidí pri porovnaní svojich magnetiek a farebných políčok, či niečo malo/nemalo správne.

+ Vhodné do auta aj na doma.

 

- Mierne vyššia cena.

- Niektoré grafické návody na úlohy najvyššej obtiažnosti sú podľa mňa pre dieťa nezrozumiteľné a musí ich vysvetliť rodič.

- Magnetick je len pero a magnetky. Umiestňujú sa v jamkách, tabuľka nie je celá magnetická. Je to mierna nevýhoda pre menšie deti, ak by sa nehrali za stolom, pri príliš šikmom sklone tabuľky im môžu magnetky niekedy z jamiek vypadnúť.

Zhodnotenie a záver

Obe hračky majú mierne vyššiu cenu, ale sú kvalitne spracované, z kvalitných a zdraviu neškodiacich materiálov. Som si istá, že obe hračky dokážu deti opakovane zaujať. A preto vám ich odporúčam ako výborný darček pre predškoláka, či predškoláčku, ktorých potrebujete nachvíľu skrotiť, stíšiť, priviesť k sústredenej samostatnej práci. Schovajte si ich pre chvíle, keď si počas "home officu" potrebujete vybaviť pracovný telefonát, keď potrebujete uvariť obed, môžu sa hrať pri vás na kuchynskom stole, alebo keď sa musíte sústrediť na šoférovanie...

Eshop Hravá škôlka

Eshop Hravá škôlka je plný hračiek, ale nie je to obyčajné hračkárstvo.

 • Hravá škôlka kladie veľký dôraz na edukačný zmysel hračiek. Ak by ste sa napríklad riadili montessori princípmi a vypozorovali u svojho dieťaťa senzitívne obdobie na niektorú činnosť, ľahko tu vyberiete hračky zamerané na rozvíjanie danej činnosti.
 • Samotný eshop je výborne kategorizovaný podľa veku detí, ale aj podľa zamerania, schopností, ktoré chcete u detí rozvíjať.
 • Nájdete tu nielen hračky, ale aj rôzne pracovné zošity z vydavateľstva Taktik.
 • Nájdete tu aj detské koberce - cestičky, mestá, mapy, skákaciu škôlku.