Darček ku krstu, krstinám

Čo darovať pri príležitosti krstu? Určite zvažujete nasledujúce:

  • V akom ste vzťahu ku krstenému dieťaťu.
  • Dieťatko je ešte maličké a tak darček zatiaľ neocení. (Samozrejme môžu sa dať pokrstiť ľudia v rôznom veku… vtedy darček môže byť osobnejší.)
  • Krst má hlboký význam pre rodičov i dieťa – darček môže byť spomienkou na tento okamih.

Ste za spomienkový darček? Hlavne staršia generácia rada obdarúva zlatými šperkami a mladšej generácii sa to niekedy zdá nepraktické. Bábätká predsa retiazky, prívesky, hodinky nenosia. V šperku je však skytá nielen spomienka na krst, ale aj spomienka na osobu, ktorá darček vybrala. Keď dieťatko vyrastie, dospeje, keď sa napríklad starý rodič vekom pominie – vždy v tom darovanom šperku je kus jeho pohladenia a lásky, vždy ten šperk privolá starého rodiča a všetky zážitky s ním späť, aj keby bol navždy odložený v skrinke a iba príležitostne nosený.

Ste za praktický darček? Buď venujte rodičom peniažky – napríklad formou darčekovej poukážky do detského obchodu, alebo sa s nimi dohodnite a darujte im niečo, čo budú pre dieťatko potrebovať a sami by mu neskôr vybrali a kúpili – podľa svojho rozpočtu – stoličku na kŕmenie, hraciu deku, kolotoč nad postieľku, zábavky do auta…

Ďalšou kategóriou darčekov sú zážitky – napríklad rodinné fotenie alebo fotenie bábätka – nájdite profesionálneho fotografa v okolí rodinky a ako darček ku krstinám rodinke venujte darčekový poukaz na fotenie.

Zobrazených 1–12 z 69 výsledkov