7 inšpirácií na adventné kalendáre

Chystáte svojim deťom Adventný kalendár?

Tento rok budeme mať ručne robený z jednej vrecúškovej výmeny, 24 Mikulášikov – vreciek. (Potom pridám foto, keď sa výmena zrealizuje, zatiaľ sme v pilnej fáze výroby výrobkov.)

Ďalšie nápady na netradičné doma robené adventné kalendáre

(Obrázky som si požičala z pinterestu.)

Najjednoduchšie DIY kalendáre sú z obálok alebo papierových vrecúšok – dokonca i ich prichytenie je jednoduché – buď lepiacou páskou na dvere alebo inú dostatočne veľkú plochu alebo natiahneme šnúrky a prištipcujeme ich. Obálky môžu byť biele alebo farebné. Môžete pripojiť mašličky, vianočné nálepky alebo to poňať minimalisticky – s číselkami.
adventny-kalendar-obalky  adventny-kalendar-obalky_2  adventny-kalendar-obalky_3

Kalendáre z roliek z toaletného papiera. Rolky treba dostatočne dlho dopredu šporiť. No každá mamina, čo má detváky a rada s nimi tvorí, určite tak robí a má roliek dostatočný počet 🙂 Porite ako jednoducho a efektne možno rolky využiť.
adventny-kalendar-rolky-z-toaletneho-papiera  adventny-kalendar-rolky-z-toaletneho-papiera_3  adventny-kalendar-rolky-z-toaletneho-papiera_2

Kalendáre z krabičiek sú alternatívou tých rolkových, ak ste zručný na domáce vyrábanie krabičiek. Prípadne využite ponuku niektorého predajcu s baliacim materiálom, pri vyššom odbere krabičiek dávajú väčšinou zvýhodnené ceny (napríklad stránka paketo). Krabičky vám dôjdu väčšinou v rozloženej podobe, stačí zložiť a vyzdobiť – páči sa mi vytvarovanie krabičiek alebo ich ozdobenia do tvaru stromčeka. Ani torta nie je na zahodenie 🙂 Namaľovať alebo vyfarbiť farbičkami alebo fixkami – nemusí byť všetko dokonale graficky spracované a vytlačené na tlačiarni.
adventny-kalendar-krabicky_2  adventny-kalendar-krabicky_1  adventny-kalendar-krabicky_3

Ak potrebujete číselká – jedny vianočne ladené s cezmínkami sa dajú stiahnuť tu.

Čo vložiť do vrecúšok, krabičiek, balíčkov ? Tradične sú to sladkosti, oriešky, ovocie, ale môžu to byť i knižočky, citáty, námety na spoločné aktivity v daný deň.

Pretože rada maľujem na hodváb, vždy som sa pohrávala s myšlienkou vyrobiť adventný kalendár z 24 hodvábnych šatiek. Ako luxusný darček milujúceho partnera pre svoju partnerku – myslíte, že by to bolo príliš cenovo náročné alebo sa mám do toho pustiť? 🙂

Nemáte veľa času na piplavú prácičku? Mám inšpirácie aj pre vás!

Top topov, čo som toho roku videla je pre mňa kalendár, o ktorom písala jeho tvorkyňa jejdanenky na sashe. 24 keramických domčekov, svietničkov, ktoré si môžete rozostaviť po celom dome a postupne každý deň zapínať ďalšiu sviečočku. (Nasledujúce foto som si požičala z autorkinho žurnálu zo sashe.)
Adventny kalendar adventny-kalendar-jejdanenky-2

Na každý deň knižočka – leporelko, každý deň adventu nový príbeh: Iva Pecháčková Adventní kalendář . V poslednom leporelku sú aj texty najznámejších kolied.
Adventy kalendar Iva Pechackova

Ďalší môj tip je anjelské zvonenie. Pre niektorých tradičná adventná a vianočná dekorácia, vrátite sa s ňou do detsva k vianočnému stolu. Teplo zo zapálených sviečok svietnik roztočí a anjelikovia začnú jemne cinkať na zvončeky. Anjelské zvonenie majú napríklad tu.
anjelske-zvonenie-zlata-full

Novinka 2016 – Adventný kalendár na závese

Do vrchných vrecák asi dočiahne len ocko, ale zase, môže to byť dobrodružstvo, keď deťom pristavíte schodíky, či rebrík 🙂

Tento závesový adventný kalendár majú v tejto sezóne v Bonprixe.

adventny-kalendar

Uložiť

Uložiť

Uložiť